Podsumowanie działań "Bezpieczny majowy weekend" - Aktualności - KPP Łuków

Aktualności

Podsumowanie działań "Bezpieczny majowy weekend"

Majowy długi weekend dla wielu Polaków to czas wyjazdów na rodzinne spotkania lub kilkudniowy wypoczynek. Dla wszystkich policjantów był to jednak czas wytężonej służby, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym. Mimo licznych apeli kierowanych do społeczeństwa, na drogach powiatu łukowskiego mundurowi zatrzymali w tym okresie ponad 20 nietrzeźwych kierujących pojazdami.

Od 27 kwietnia br. Policja prowadziła ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne "Bezpieczny majowy weekend 2018". Celem tych działań było zapewnienie nadzoru nad bezpieczeństwem, porządkiem i płynnością w ruchu drogowym. Tegoroczna słoneczna aura sprzyjała kierowcom. Dla wszystkich policjantów, każdy długi weekend na drogach to czas intensywnej pracy. Mundurowi kontrolowali m.in. prędkość pojazdów, sposób przewożenia dzieci, stan techniczny pojazdów i stan trzeźwości kierujących. Niestety nie wszyscy wzięli pod uwagę apele o bezpieczną, rozważną jazdę. 

W okresie majowego weekendu na drogach powiatu łukowskiego doszło do 2 wypadków drogowych. Niestety w jednym z nich, kierujący rowerem 71-latek potrącony przez samochód osobowy doznał poważnych obrażeń ciała i zmarł na miejscu zdarzenia. W ciągu tych kilku dnia na naszych drogach doszło również do 31 kolizji drogowych. Policjanci zatrzymali także 6 kierujących pojazdami, którzy przekroczyli  dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Niestety mimo licznych apeli na drogach wciąż poruszają się nietrzeźwi kierujący pojazdami. Od 27 kwietnia na drogach naszego powiatu mundurowi zatrzymali 22 nietrzeźwych kierowców.

Pamiętajmy, nietrzeźwy kierujący stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego - dla nas, naszych bliskich. Dlatego też reagujmy na takie przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

Przypominamy również, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych. Nie zapominajmy, że podczas jazdy odpowiadamy nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale również za bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy do wszystkich kierowców o ostrożność, zachowanie rozsądku, a przede wszystkim o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

 

MJ.