Łuków: Śmiertelny wypadek z udziałem rowerzysty - Aktualności - KPP Łuków

Aktualności

Łuków: Śmiertelny wypadek z udziałem rowerzysty

Łukowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do jakiego doszło w wczoraj na drodze krajowej nr 63. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący rowerem 71-latek został potrącony przez samochód marki Hyundai. Niestety rowerzysta doznał poważnych obrażeń ciała i zmarł na miejscu zdarzenia.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło wczoraj około godziny 20.30 w Jeziorach, na drodze krajowej nr 63. Pierwsze ustalenia policjantów wskazują na to, że kierujący samochodem marki Hyundai 43-letni łukowianin, potrącił kierującego rowerem 71-letniego mieszkańca gminy Ulan Majorat . Niestety, w wyniku zaistniałego zdarzenia pokrzywdzony mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Będący na miejscu wypadku policjanci i prokurator wstępnie ustalili, że kierujący rowerem i samochód marki Hyundai poruszali się w tym samym kierunku. Mundurowi ustalili też, że w chwili wypadku kierujący autem 43-latek był trzeźwy Teraz łukowscy policjanci pod nadzorem prokuratury będą prowadzili śledztwo i ustalą dokładnie jaki był przebieg tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg. Dobra pogoda sprzyja rowerowym wycieczkom i przejażdżkom. Zarówno kierujący samochodami, jak też sami rowerzyści powinni przede wszystkim kierować się przepisami, ale też zasadami zdrowego rozsądku. To od nas samych zależy bezpieczeństwo na drodze.

MJ.