Aktualności

Łuków : Po lewej stronie „miała” ciężarówkę i nie zauważyła motocyklisty

Data publikacji 14.04.2018

Na wielu polskich drogach w całym kraju pojawili się fani jednośladów. Niestety, wczoraj w Łukowie jeden z nich doznał obrażeń ciała w wypadku drogowym. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że Kierująca samochodem marki Renault wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa motocyklowi i potrąciła podróżującego nim 40-latka.

Sezon motocyklowy można uznać za rozpoczęty. Na wielu drogach w całym kraju pojawili się fani jednośladów. Dodatnie temperatury, sucha nawierzchnia i coraz dłuższy dzień to dla motocyklistów wyraźna oznaka, że zima już za nimi i czas na przesiadkę z samochodu na dwa kółka. Niestety, wczoraj na ul. Siedleckiej w Łukowie doszło już do wypadku drogowego z udziałem motocyklisty.

Mundurowi którzy przyjechali na miejsce zdarzenia ustalili, że po godzinie 10.20 na drodze krajowej nr 63, przed zamkniętym przejazdem kolejowym oczekiwało kilkanaście różnych samochodów. Kierujący motocyklem marki Honda 40-letni łukowianin omijał stojące pojazdy, kierując się w stronę przejazdu kolejowego. W tym czasie, ze znajdującej się po prawej stronie drogi podporządkowanej, samochodem marki Renault wyjechała 55-latka z gminy Wojcieszków. Kierująca osobówką chciała pomiędzy unieruchomionymi pojazdami wyjechać w kierunku centrum miasta i wtedy uderzyła w motocyklistę. Później kobieta tłumaczyła, że po swojej lewej stronie „miała” ciężarówkę i nie zauważyła omijającego ją motocykla.  

W wyniku tego wypadku kierujący hondy doznał obrażeń ciała i z miejsca zdarzenia karetką został przewieziony do szpitala. Na szczęście, po badaniach lekarskich okazało się, że urazy jakich doznał, nie zagrażają jego życiu.

Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie ostrożności i kierowanie się zasadami bezpieczeństwa. Nasze bezpieczeństwo na drodze zależy od rozsądku, rozwagi, wyobraźni oraz dostosowania zachowań do sytuacji i warunków panujących na drodze.

Niemniej jednak motocyklisto pamiętaj, że drogi publiczne to nie są tory wyścigowe! Pomyśl zatem o innych kierowcach. Przestrzegaj zasad ruchu drogowego: nie przekraczaj prędkości; nie wymuszaj pierwszeństwa; wykazuj się ograniczonym zaufaniem wobec innych kierowców; zadbaj też o odblaskową odzież, która sprawi, że będziesz bardziej widoczny na drodze.

MJ.