Spowodowała kolizję drogową i straciła prawo jazdy - Aktualności - KPP Łuków

Aktualności

Spowodowała kolizję drogową i straciła prawo jazdy

Jedna osoba ranna i trzy uszkodzone auta. To skutki zdarzenia drogowego do jakiego doszło na drodze krajowej nr 63 w Gołąbkach. Kierująca samochodem marki Audi 27-latka, uderzyła w tył citroena, który następnie uderzył w mercedesa. Za rażące naruszenie przepisów o bezpieczeństwie w ruchu drogowym policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy.

   Wczoraj przed godziną 12.00 policjanci z łukowskiej drogówki zostali skierowani na miejsce zdarzenia drogowego, do jakiego doszło na drodze krajowej nr 63 w miejscowości Gołąbki. Z przekazanego zgłoszenia wynikało, że w wypadku brały udział trzy pojazdy. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynikało, że kierujący osobowym mercedesem 57-letni łukowianin chcąc skręcić w lewą stronę na skrzyżowaniu, zatrzymał się by przepuścić jadące z przeciwka pojazdy. Za mercedesem zatrzymał się też samochód marki Citroen Berlingo, którym kierował 37-letni mieszkaniec Siedlec. Po chwili w tył stojącego citroena uderzył samochód marki Audi. Następnie citroen uderzył w tył stojącego przed nim mercedesa. Kierująca samochodem audi 27-latka z gminy Ulan Majorat z miejsca wypadku została zabrana karetką do szpitala. Na szczęście okazało się, że doznała ona niegroźnych urazów, po udzieleniu pomocy medycznej została zwolniona do domu. Kobieta tłumaczyła policjantom, że nie zauważyła, iż mercedes i citroen zatrzymały się na jezdni i dlatego uderzyła w tył jednego z tych pojazdów. Szczęśliwie kierujący mercedesa i citroena oraz pasażerowie audi nie doznali obrażeń ciała, ucierpiały tylko samochody. Za rażące naruszenie przepisów i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym mundurowi zatrzymali prawo jazdy 27-latce. Wkrótce jej sprawa będzie miała swój finał w Sądzie. Kobiecie grozi wysoka grzywna i zakaz kierowania pojazdami na okres do 3 lat.

   Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie ostrożności i kierowanie się zasadami bezpieczeństwa. Nasze bezpieczeństwo na drodze zależy od rozsądku, rozwagi, wyobraźni oraz dostosowania zachowań do warunków panujących na drodze.

M.J.