Licznik mercedesa cofnięty o ponad 116 tysięcy kilometrów - Aktualności - KPP Łuków

Aktualności

Licznik mercedesa cofnięty o ponad 116 tysięcy kilometrów

Łukowscy policjanci będą wyjaśniali w jaki sposób z licznika mercedesa w ciągu miesiąca ubyło 116 tysięcy kilometrów przebiegu. Mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej 30-latka który nie zastosował się do znaku nakazu skrętu. Podczas czynności stwierdzili znaczną zmianę stanu drogomierza w samochodzie.

Wczoraj wieczorem patrolujący ulice miasta policjanci zauważyli pojazd marki Mercedes Benz, którego kierujący nie zastosował się do znaku nakazu skrętu na jednej z łukowskich ulic. Policjanci zareagowali na popełnione wykroczenie i zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Pojazdem kierował 30-letni mieszkaniec powiatu siedleckiego.  W toku wykonywanych czynności policjanci skontrolowali stan drogomierza w tym pojeździe stwierdzając, że zgodnie z zapisem z ostatniego badania technicznego stan licznika zmniejszył się o przeszło 116 tys kilometrów. Ku zdziwieniu policjantów okazało się, że mercedes przeszedł badanie techniczne równy miesiąc wcześniej. Kierowca tłumaczył policjantom, że w jego pojeździe niedawno został wymieniony silnik i stąd mogą wynikać niejasności w przebiegu.

Za popełnione wykroczenie kierujący został ukarany mandatem karnym, a jego konto wzbogaci się o 5 punktów karnych. W sprawie podejrzanych wskazań licznika przeprowadzone zostanie postępowanie, które wyjaśni, czy doszło do zmiany wskazania drogomierza lub ingerencji w prawidłowość jego pomiaru. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

sierżant sztabowy Maciej Zdunek