Przechodziła przez jezdnię - potrącił ją samochód - Aktualności - KPP Łuków

Aktualności

Przechodziła przez jezdnię - potrącił ją samochód

Data publikacji 17.01.2020

Łukowscy policjanci ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj wieczorem w Ryżkach. 17-latka została potrącona przez samochód marki Peugeot. Pokrzywdzona dziewczyna doznała poważnych obrażeń ciała, na szczęście nie zagrażają one jej życiu.

Wczoraj wieczorem dyżurny łukowskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło w Ryżkach. Ze zgłoszenia wynikało, że znajdująca się na drodze nastolatka została potrącona przez samochód osobowy. Policjanci którzy przyjechali na miejsce wypadku ustalili, że pokrzywdzona piesza doznała poważnych obrażeń i została przewieziona do specjalistycznego szpitala. Na szczęście okazało się, że urazy jakich doznała 17-latka nie zagrażają jej życiu.

Pracujący na miejscu wypadku mundurowi ustalili, że do zdarzenia doszło na odcinku drogi biegnącej w obszarze zabudowanym, w okolicach łuku drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że pokrzywdzona przechodziła przez jezdnię razem z koleżanką, w miejscu gdzie nie ma przejścia dla pieszych.

Kierująca peugeotem 39-latka mówiła mundurowym, że ubrane w ciemną odzież piesze zobaczyła w ostatniej chwili, i zjeżdżając na pobocze próbowała uniknąć wypadku. Policjanci ustalili wstępnie, że nastolatki przechodząc przez jezdnię „pod skosem” najprawdopodobniej nie patrzyły, czy jedzie jakikolwiek pojazd.

Teraz policjanci będą prowadzili dochodzenie, które ma ustalić dokładny przebieg i okoliczności zdarzenia.

MJ.