Rowerzysta potrącony przez samochodową przyczepkę - Aktualności - KPP Łuków

Aktualności

Rowerzysta potrącony przez samochodową przyczepkę

Z obrażeniami ciała przewieziono do szpitala 46-letniego rowerzystę z gminy Łuków. Wczoraj po południu pokrzywdzony mężczyzna jechał swoim jednośladem i został potrącony przez przyczepkę dołączoną do mercedesa. Wcześniej kierujący mercedesa chcąc uniknąć uderzenia w rowerzystę „odbił w lewo” i zderzył się lusterkiem z jadącym z przeciwka samochodem marki Audi. Na szczęście okazało się, że obrażenia ciała jakich doznał pokrzywdzony rowerzysta nie zagrażają jego życiu.

   Wczoraj przed godziną 17.00 łukowscy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło na ul. Żelechowskiej. Ze zgłoszenia wynikało, że kierujący osobówką potrącił rowerzystę, któremu należy udzielić pomocy medycznej.

   Mundurowi którzy przyjechali we wskazane miejsce ustalili, że kierujący rowerem 46-latek z gminy Łuków został potrącony przez przyczepkę dołączoną do samochodu marki Mercedes, którym kierował 41-letni mieszkaniec gminy Trzebieszów. Z miejsca wypadku rowerzysta z urazami został przetransportowany do szpitala. Na szczęście okazało się, że obrażenia ciała jakich doznał pokrzywdzony nie zagrażają jego życiu.

   Pracujący na miejscu wypadku funkcjonariusze ustalili wstępnie, że kierujący mercedesa jadąc w kierunku centrum miasta w ostatniej chwili zauważył jadącego po jezdni rowerzystę i „odbijając lewo” zderzył się lusterkiem z jadącym z przeciwka samochodem marki Audi. Wówczas dołączona do mercedesa przyczepka uderzyła w samochód audi i w rowerzystę. Mundurowi ustali też, że kierujący mercedesa i audi oraz rowerzysta byli trzeźwi. Teraz prowadzący postępowanie policjanci z dochodzeniówki, ustalą szczegóły i dokładne okoliczności wypadku.

MJ.