Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżnych - Aktualności - KPP Łuków

Aktualności

Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżnych

Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych. W tym szczególnym okresie, pełnym zadumy wielu z nas pokona setki kilometrów, by zapalić znicz i pomodlić się przy grobie najbliższych. W trosce bezpieczeństwo podróżujących na drogach powiatu łukowskiego pojawi się więcej patroli policyjnych. Mundurowi informując o czasowej zmianie organizacji ruchu apelują o zwracania uwagi na znaki drogowe.

Już od 31 października w powiecie łukowskim policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem zarówno na głównych szlakach komunikacyjnych, jak też na lokalnych odcinkach dróg, zwłaszcza w pobliżu cmentarzy. Mundurowi poinformują o utrudnieniach, pomogą wszystkim w dotrzeć do celu i zadbają by na drogach było bezpiecznie.

Policjanci będą także bezwzględnie reagować na wszelkie naruszenia przepisów w ruchu drogowym. Szczególnie zwrócą uwagę na kierujących przekraczających dozwolona prędkość, a także popełniających wykroczenia szczególnie niebezpieczne.

Mundurowi apelują do pieszych by na każdy popołudniowy i wieczorny spacer zabierali odblaski. Używanie elementów odblaskowych powinno być naturalne - to nie tylko obowiązek prawny, ale także obowiązek dbania o życie własne i innych. Podczas działań policjanci będą zwracać uwagę nie tylko na zachowania kierowców wobec pieszych ale także samych pieszych.

Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo przede wszystkim zależy od nas samych. Dlatego zadbajmy o prawidłowy stan techniczny i oświetlenie pojazdów, elementy odblaskowe dla pieszych, przemyślmy trasę i zaplanujmy czas przeznaczony na podróż.

Łukowscy policjanci informują iż, z uwagi na bardzo duże natężenie ruchu pieszych na ul. 700-lecia w Łukowie zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości do 30 km/h. Ponadto pojawi się znak ostrzegawczy „INNE NIEBEZPIECZEŃSTWA” z tabliczką „PIESI”
W miejscowości Jedlanka na drodze Krajowej 76 na wysokości cmentarza po jego przeciwnej stronie będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się. Po stronie cmentarza będzie znak ostrzegawczy „INNE NIEBEZPIECZEŃSTWA” z tabliczką „Cmentarz”.

Przypominamy, iż w ubiegłym roku w okresie Wszystkich Świętych na drogach powiatu łukowskiego doszło do 25 kolizji i 1 wypadku drogowego, w którym została ranna 1 osoba.

Teraz razem zadbajmy o nasze bezpieczeństwo. Apelujemy do uczestników ruchu drogowego o stosowanie się do poleceń policjantów, znaków i przepisów. Prosimy wszystkich pieszych, aby zachowali szczególną ostrożność przy przechodzeniu przez jezdnię. Zachęcamy do korzystania, według możliwości,  z komunikacji miejskiej. Znacząco wpłynie to na bezpieczeństwo i zmniejszy zatłoczenie okolic cmentarzy.

M.J.