Zderzenie osobówki z tirem - Aktualności - KPP Łuków

Aktualności

Zderzenie osobówki z tirem

Dwie osoby ranne i całkowicie uszkodzone pojazdy - to skutki groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego, do jakiego doszło wczoraj w Podosiu. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki BMW wyjeżdżając z drogi podporządkowanej na skrzyżowaniu doprowadził do zderzenia z ciężarówką.

Wczoraj po godzinie 5:00 dyżurny łukowskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym do jakiego doszło w Podosiu. Ze zgłoszenia wynikało, że ciężarówka zderzyła się z samochodem osobowym oraz kierowca jednego z aut jest zakleszczony wewnątrz pojazdu. Mundurowi na miejscu ustalili, że 48-letni kierujący ciągnikiem siodłowym marki Daf z naczepą, uderzył w samochód marki BMW, którym kierował 28-letni mieszkaniec gminy Wola Mysłowska. Samochód ciężarowy po zderzeniu z osobówką zjechał z jezdni i uderzył jeszcze w przydrożne drzewa. Uszkodzone elementy kabiny „uwięziły” kierowcę w jej wnętrzu. Przy użyciu specjalistycznego sprzętu mężczyzna został wydostany z pojazdu i odwieziony do szpitala. Z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala również 28-latek kierujący osobówką. Po badaniach lekarskich okazało się, że ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Pracujący na miejscu wypadku policjanci wstępnie ustalili, że kierujący samochodem bmw 28-latek, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu samochodowi marki Daf, co doprowadziło do uderzenia ciężarówki w osobowe auto i przydrożne drzewa.

Teraz prowadzący postępowanie ustalą szczegóły i okoliczności wypadku a sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie ostrożności i kierowanie się zasadami bezpieczeństwa. Nasze bezpieczeństwo na drodze zależy od rozsądku, rozwagi, wyobraźni oraz dostosowania zachowań do warunków panujących na drodze.

M.J.