Rusza konkurs pn. „Moda na odblaski” - Aktualności - KPP Łuków

Aktualności

Rusza konkurs pn. „Moda na odblaski”

Data publikacji 10.10.2018

„Moda na odblaski” to nazwa konkursu organizowana przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Lublinie. Adresatami konkursu są uczniowie klas I — VIII szkół podstawowych, a jego celem jest zachęcenie uczniów do przedstawienia własnego pomysłu na zwiększenie bezpieczeństwa na drodze.

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, w ramach programu „ Świeć przykładem” oraz Wojewódzkiego programu działań Policji na rzecz bezpieczeństwa pieszych na lata 2018- 2020, planuje przeprowadzić konkurs dla uczniów szkół podstawowych pn.” Moda na odblaski”. Współorganizatorami konkursu są Kuratorium Oświaty w Lublinie, Fundacja Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.

Celem konkursu będzie zachęcenie uczniów klas I — VIII szkół podstawowych oraz nauczycieli do zaznajomienia się z obowiązującymi przepisami oraz promowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym małoletnich niechronionych uczestników ruchu drogowego. Inicjatywa ma również na celu zachęcenie dzieci do przedstawienia własnego kreatywnego pomysłu na zwiększenie bezpieczeństwa na drodze, poprzez wykonanie stroju artystycznego lub projektu praktycznego, estetycznego i przyjaznego dzieciom elementu odblaskowego (np. breloczka, wisiorka, opaski itp). Uczniowie klas I-IV zaprezentują dowolny styl, na porę roku wiosna, jesień, natomiast uczniowie klas V- VIII na lato, zima. Konkurs swoim zasięgiem obejmuje województwo lubelskie, i przeprowadzany jest w trzech etapach:

> Etap I — szkolny;

> Etap II — powiatowy;

> Etap III — wojewódzki.

Konkurs rozpoczyna się w październiku 2018 roku, natomiast jego finał planowany jest na dzień 6 grudnia 2018 roku, do którego przystąpią zwycięskie drużyny z etapów powiatowych.

 

Regulamin konkursu "Moda na odblaski"