Łuków: Areszt tymczasowy dla kierowcy audi - Aktualności - KPP Łuków

Aktualności

Łuków: Areszt tymczasowy dla kierowcy audi

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 24-latek z gminy Ulan. Młody mężczyzna mimo obowiązujących zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych, jechał nietrzeźwy samochodem i potrącił kierującego motocyklem. Po zdarzeniu uciekł z miejsca wypadku. Niestety 24-letni motocyklista na skutek odniesionych obrażeń zmarł.

W piątek po północy policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca gminy Ulan. Z ustaleń mundurowych wynikało, że młody mężczyzna wcześniej kierował samochodem marki Audi w miejscowości Świdry i potrącił jadącego motocyklem swego rówieśnika. Kierowca osobówki pozostawił auto i uciekł pieszo z miejsca wypadku. W chwili zatrzymania miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że młody mężczyzna był już poprzednio karany za jazdę po alkoholu i obecnie obowiązują go dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów.

24-letni mieszkaniec gminy Ulan już usłyszał zarzuty. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz kierowania pojazdami.

Dzisiaj łukowski sąd przychylił się do wniosku policji oraz prokuratury i zastosował wobec niego środek zapobiegawczy. Najbliższe trzy miesiące młodzieniec spędzi w areszcie tymczasowym.

 

MJ.