Powiatowy Finał Konkursu JESTEM BEZPIECZNY - Aktualności - KPP Łuków

Aktualności

Powiatowy Finał Konkursu JESTEM BEZPIECZNY

Powiatowy finał Konkursu Wiedzy Prewencyjnej „Jestem Bezpieczny” został rozstrzygnięty. Od lat impreza cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród uczniów Szkół Podstawowych powiatu łukowskiego. Jego celem jest upowszechnianie wiedzy o zagrożeniach, z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się w swym codziennym życiu, rozwijanie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie różnych niebezpieczeństw. Zwyciężyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzówce.

Wczoraj w Szkole Podstawowe nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Łukowie odbył się powiatowy finał Konkursu Wiedzy Prewencyjnej „Jestem Bezpieczny”. Konkurs jak co roku cieszył się dużą popularnością wśród uczniów. W konkursie rywalizowali uczniowie klas IV – VI ze szkół w Burcu, Dąbiu, Krzówce, Krzywdzie, Leszczance, Łukowie (nr 4), Prawdzie Starej i Staninie.

Uczniowie walczyli dzielnie zmagając się ze sobą w 3 konkurencjach, tj.

  • prezentacja szkoły oraz bezpiecznego hasła,
  • test wiedzy,
  • projekt koszulki.

Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy o zagrożeniach, z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się w swym codziennym życiu, rozwijanie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie niebezpieczeństw, zapoznanie dzieci i młodzieży z systemem działania służb i instytucji niosących pomoc w sytuacjach zagrożenia życia
i zdrowia.

Rywalizacja była bardzo wyrównana. I miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Krzówce. Dogrywka pomiędzy dwoma zespołami musiała rozstrzygnąć o kolejnych miejscach „na podium”. Uczniowie musieli „w praktyce” wykazać się znajomością zasad i czynności przy udzielaniu pierwszej pomocy. W tej konkurencji „o włos” wygrał zespół ze Szkoły Podstawowej w Staninie, natomiast trzecie miejsce przypadło Szkole Podstawowej Krzywdzie.

Na zakończenie konkursu wszystkie drużyny otrzymały dyplomy dla szkoły, a każdy z uczestników nagrodę rzeczową. Nagrody dla uczestników konkursu ufundowały samorządy powiatu łukowskiego.

M.J.