Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny - Aktualności - KPP Łuków

Aktualności

Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny

Data publikacji 18.05.2018

Wczoraj w Łukowie odbył się Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny na szczeblu powiatowym dla Szkół Ponadgimnazjalnych. Spośród 10 drużyn najlepsza okazała się ekipa z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie. Już niebawem zwycięzców czekają zmagania w turnieju na szczeblu wojewódzkim, w którym będą reprezentowali powiat łukowski. Nad prawidłowością przebiegu turnieju czuwali policjanci z łukowskiej drogówki.

Wczoraj w Łukowie młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu rywalizowała o wejście do finału wojewódzkiego w Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym. Do rywalizacji przystąpiło 10 drużyn. Konkurencje na szczeblu powiatowym z jakimi zmagali się uczniowie to m.in. jazda samochodem z talerzem Stewarda, jazda motorowerem na torze przeszkód, wykazanie się umiejętnościami z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Podczas zmagań młodych ludzi obecni byli policjanci, którzy czuwali nad prawidłowym przebiegiem turnieju. Dla drużyn przewidziany był także test z przepisów Prawa o Ruchu Drogowym.

Drużyną, która uzyskała najlepszy wynik w końcowej klasyfikacji była reprezentacja z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie. Uczniowie tej szkoły będą reprezentowali powiat łukowski w turnieju na szczeblu wojewódzkim, który odbędzie się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Chełmie.

Ponadto komisja konkursowa wyróżniła za osiągnięte podczas rywalizacji wyniki Daniela Wysokińskiego z Zespołu Szkół Nr 3 w Łukowie.

Zwycięzcy rywalizacji, a także wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe i upominki.

Wyrażamy serdeczne podziękowania za pomoc w zorganizowaniu tego turnieju Zespołowi Szkół Nr 2 w Łukowie oraz wszystkim tym, dzięki którym zmagania stały się atrakcyjniejsze i stały na bardzo wysokim poziomie.

AD.