Policjanci spotkają się z mieszkańcami gminy Łuków - Aktualności - KPP Łuków

Aktualności

Policjanci spotkają się z mieszkańcami gminy Łuków

„Nie daj się oszukać, nie daj się krzywdzić” – to hasło przewodnie cyklu spotkań zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łukowie. W akcję tą włączą się łukowscy policjanci, którzy będą informowali między innymi o zadaniach programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Pierwsze, inauguracyjne spotkanie odbędzie się 8 maja w Ryżkach.

W najbliższych tygodniach mieszkańcy 30 miejscowości gminy Łuków będą mieli możliwość udziału w spotkaniach zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Do działań zostali zaproszeni funkcjonariusze z łukowskiej Komendy Policji, którzy w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” między innymi będą informowali mieszkańców naszego regionu o zagrożeniach z jakimi mogą się codziennie spotkać. Pracownicy socjalni Urzędu Gminy i policjanci będą radzili mieszkańcom jak ustrzec się zagrożeń i jak nie stać się ofiarą przestępstwa. Spotkania będą miały charakter otwartej dyskusji służącej wymianie informacji na temat głównych zagrożeń widzianych oczami lokalnego społeczeństwa oraz związanych z tym oczekiwań w zakresie poprawy bezpieczeństwa.

Uczestnikom spotkań mundurowi przedstawią typowe metody działania oszustów, udzielą rad jak unikać zagrożeń i jak postępować by być bezpiecznym w swoim domu.

Podczas spotkań policjanci omówią sposoby wykorzystania, cele i znaczenie funkcjonującej Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji Moja Komenda. Każdy będzie mógł zapoznać się ze sposobem funkcjonowania tych udogodnień, umożliwiających szybkie informowanie o zagrożeniach oraz sprawne odszukanie dzielnicowego i nawiązanie z nim kontaktu.

Pracownicy socjalni i dzielnicowi będą rozmawiali też o założeniach Krajowego Programu Przeciwdziałania przemocy w Rodzinie, a także poinformują o instytucjach i organizacjach niosących pomoc osobom dotkniętych przemocą w rodzinie.

Zapraszamy na najbliższe spotkanie, które odbędzie się 8 maja w Ryżkach.

 

MJ.