Stracili prawa jazdy za nadmierną prędkość - Aktualności - KPP Łuków

Aktualności

Stracili prawa jazdy za nadmierną prędkość

Aż 12 praw jazdy zatrzymali od początku roku policjanci z łukowskiej drogówki. Dwunastu kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/godz. „Niechlubnym rekordzistą” był 18-latek z gminy Wojcieszków, który otrzymał prawo jazdy w listopadzie ubiegłego roku, a wczoraj jechał w Tuchowiczu z prędkością 126 km/godz.

Ponownie przypominamy, że od wielu miesięcy obowiązuje przepis na mocy którego policjanci zatrzymają uprawnienia do kierowania pojazdami, kierującym którzy przekroczą dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/godz. Niestety, pomimo surowych konsekwencji, funkcjonariusze ciągle zatrzymują kierowców, którzy w rażący i niebezpieczny sposób łamią obowiązujące przepisy. Od początku roku policjanci z łukowskiej drogówki zatrzymali do kontroli 12 kierujących „z bardzo ciężką nogą”. Niechlubnym rekordzistą okazał się 18-latek z gminy Wojcieszków, który wczoraj w obszarze zabudowanym miejscowości Tuchowicz jechał autem z prędkością 126 km/godz. Okazało się, że nastolatek otrzymał prawo jazdy w listopadzie ubiegłego roku. Wczoraj młody mężczyzna już stracił ten dokument i został ukarany pięćsetzłotowym mandatem, a jego „konto” zasiliło 10 punktów karnych. Pozostali kierowcy również jechali z prędkością przekraczającą 100 km/godz. w obszarze zabudowanym. Oni także zostali ukarani mandatami i otrzymali punkty karne. Dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami odzyskają za trzy miesiące.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Jadąc za szybko ryzykujemy życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

MJ.