Kolejny nietrzeźwy kierowca ujęty przez świadka - Aktualności - KPP Łuków

Aktualności

Kolejny nietrzeźwy kierowca ujęty przez świadka

Data publikacji 29.12.2017

Blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie miała kierująca pojazdem marki BMW 50-letnia mieszkanka Łukowa. Kobietę, jadącą autem zatrzymał inny kierowca. Wezwani do nietrzeźwej kierującej policjanci, zatrzymali jej prawo jazdy. Teraz o jej dalszym losie zadecyduje Sąd.

Wczoraj po godzinie 18:00 dyżurny łukowskiej komendy Policji został telefonicznie powiadomiony o ujętej na ul. Międzyrzeckiej kierującej samochodem osobowym marki BMW. Zgłaszający mieszkaniec gminy Łuków przekazał, iż widział jadący po drodze BMW, którego kierujący swoim zachowaniem wzbudził u niego podejrzenie, że może znajdować się w stanie po spożyciu alkoholu. W związku z tym mężczyzna zajechał drogę swoim pojazdem i uniemożliwił dalszą jazdę kierującej BMW.

We wskazane miejsce natychmiast zostali skierowani łukowscy policjanci. Mundurowi ustalili, iż ujęta przez mieszkańca gminy Łuków 50-latka z Łukowa, kierując samochodem osobowym marki BMW miała blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kobieta tłumaczyła się funkcjonariuszom, że wsiadła po alkoholu za kierownicę z głupoty i bezmyślności.

Nietrzeźwej kierującej policjanci zatrzymali prawo jazdy. Wkrótce za popełniony czyn odpowie przed Sądem. Grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz kierowania pojazdami na okres nawet do 15 lat.

Pamiętajmy, nietrzeźwy kierujący stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego - dla nas, naszych bliskich. Dlatego też reagujmy na takie przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

A.D.